קריאה למתמודדים לבחירות בראשויות המקומיות- אל תשכחו את התושבים

הבחירות לראשויות המקומיות כבר מעבר לפינה, פניהם של המתמודדים על שלטי החוצות מביטים עלינו מכל עבר. רגע לפני שבודקים את תוצאות הקלפי, כדאי להזכיר למתמודדים את המסר החשוב מכל– אל תשכחו את התושבים.

המתמודדים לראשויות המקומיות צריכים לזכור, כי מאז המחאה החברתית חל שינוי בתפיסת הציבור את הזכויות המגיעות לו. כיום, יותר מאי פעם, הציבור דורש שיקשיבו לו ויש בידיו את הכלים להילחם על הצרכים והרצונות שלו. עבור נבחרי העם, שליחיו של הציבור כמו גם עבור ארגונים עסקיים – יש פה סיכון מחד, אבל גם הזדמנות מצויינת מאידך.

אם אותם נבחרי ציבור ישיכלו לראות בתושבים את לקוחותיהם ויינקטו באסטרטגיית לקוחות מתאימה, הם יכולים להפוך את הקושי הזה להזדמנות.

עיריות ומועצות אזוריות, מונעות ממטרות ויעדים שונים מארגונים עסקיים, אין הן נלחמות על המכירה או שימור הלקוחות, כפי שנדרשות לעשות חברות עיסקיות. השירות שלהן לא יכול להיות מוחלף בשירות אחר, לקוחותיה – אזרחיה הינם לקוחות שבויים, הם תושבי המקום שככל הנראה, לא יחליפו את מקום מגורם בגלל התנהלות כזו או אחרת של הרשות המקומית.

דווקא בגלל עובדות אלו, תפקידן והאחריות של הרשויות המקומיות והעומדים בראשן, כלפי האזרח, גדולה הרבה יותר. בתקופה זו יש להם את היכולת לממש את ההבטחה לשמה נבחרו.

הרשויות המקומיות כבר החלו בשינויים ובשנים האחרונות ביצעו התאמות לעולם העיסקי בתחומים, כגון מוקדי שירות, אתרי האינטרנט ונוכחות במדיה החברית. עתה, הן יכולות וחלקן אף מוכנות לבצע את הצעד הנוסף, לחקור את צרכי התושבים, להציב יעדים ולהשיגם באמצעות אסטרטגית הלקוחות המתאימה.

נותר רק לקוות כי לאחר הבחירות, ש"לפעול למען רווחת התושבים" לא תתברר כרק עוד  סיסמה ריקה מתוכן. שהמתמודדים יזכרו את מי הם אמורים לשרת – אותנו התושבים וכי התושבים מצידם יוכלו לראות בראשות המקומית גוף אשר קיים עבורם, עוזר להם ובא לקראתם ולא האוייב שמנגד.

תגובות פייסבוק

כתיבת תגובה